Blog o mnie, o tym co mnie pasjonuje...
Blog > Komentarze do wpisu

Z niemocy spania...

Jak się człowiek za późno położy spać, to potem nie może zasnąć. Przekręcałam się z boku na bok, męka okrutna. A czemu człowiek położył się późno? Ano po temu, że zachciało mu się o dziwacznej godzinie wyszywać myszę z RR, a właściwie nie myszę lecz chmurkę, pod którą będzie owa mysz pływała (słoneczko już jest). I jeszcze po temu, że w międzyczasie zachciało się człowiekowi oglądać TV :-).

Dwójka w cyklu Kocham Kino wyemitowała film pt. Farenheit 451 z 1966r. Jest to adaptacja powieści Raya Bradbury'ego o tym samym tytule.

Opis zaczerpnięty z Wikipedii:

"Akcja filmu ma miejsce w przyszłości, w której słowo pisane zostało uznane za zakazane. W świecie przyszłości czytanie książek zostało zakazane, gdyż odciąga ludzi od oglądania telewizji i brania udziału w zorganizowanych seansach. Posiadanie i czytanie książek stanowi poważne przestępstwo. Do odnajdywania ukrytych książek wyznaczona jest straż pożarna, której zadaniem nie jest już gaszenie pożarów (większość domów zbudowanych jest z materiałów niepalnych), lecz palenie książek. Tytuł filmu nawiązuje właśnie do temperatury, w której zaczyna palić się papier. Główny bohater filmu, strażak Guy Montag, pod wpływem przypadkowo napotkanej dziewczyny Klarysy zaczyna zastanawiać się nad sensem tego, co robi. Gromadzi i czyta konfiskowane w swej pracy książki, co w konsekwencji prowadzi do denuncjacji przez własną żonę, której życiem kieruje telewizyjny serial Rodzina. Udaje mu się uciec. Rozbudzone wątpliwości sprawiają, że ostatecznie trafia w środowisko osób, które poświęciły życie ratowaniu resztek kultury, poprzez przechowywanie w swej pamięci dokładnej treści książek."

Jako, że jednym z zawodów, który uprawiam jest zawód bibliotekarza, film pochłonął mnie bez reszty. Dłubałm chmurkę i oglądałam, a serce bolało..bo jak można niszczyć książki! Film daje wiele do myślenia. Niestety w dobie  komputerów, Internetu powoli zbliżamy się do obrazu nakreślonego w filmie - coraz mniej sięgamy po książki. Można i trzeba się nad tym zastanowić.

Filmweb.pl podaje informację, że na 2012 rok planowana jest premiera nowej wersji filmu.

czwartek, 13 sierpnia 2009, misia31

Polecane wpisy

  • Filmy dla dzieci

    Czasami lubię pójść do kina na bajkę (film animowany) dla dzieci. Tak, tak dorośli też lubią oglądać bajki dla dzieci. Zresztą jak się już na coś pójdzie, to wi

  • Film, który widziałam (6)

    Wczoraj wybraliśmy się na film G.I.Joe: Czas Kobry . Różne są o nim opinie. Jednym się podoba, innym nie. Z pewnością film nie należy do filmów kina ambitnego.

  • Film,który widziałam(6)

    Kolejny film z dużego ekranu,to Anioły i Demony na podstawie powieści Dana Browna z Tomem Hanksem w roli głównej. Zwiastun: Różnie ten film jest odbierany,mnie

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
aploch1205
2009/08/13 05:31:52
No ładnie: Ty jeszcze nie spisz, a ja już nie śpię ;) Takie rzeczy to tylko w wakacje :D
-
2009/08/13 14:15:29
Ha, ha korzystam póki mogę :-), wszak to moje ostatnie :(

Szablon stworzyła Katemac.

Autorem zdjęcia jest r♥ceyt♥y: Scarlet berriment for Scarlet Sunday

Zmian graficznych dokonała Abulinka.free counters