Blog o mnie, o tym co mnie pasjonuje...
środa, 19 sierpnia 2009

Długo z tym zwlekałam, aż podjęłam decyzję. Od dziś przenoszę się na:

http://abulinkowo.blogspot.com/

Serdecznie zapraszam wszystkich moich czytelników!

Część wpisów przeniosłam. Reszta zostaje tutaj. Będzie to archiwum bloga.

czwartek, 13 sierpnia 2009

Jak się człowiek za późno położy spać, to potem nie może zasnąć. Przekręcałam się z boku na bok, męka okrutna. A czemu człowiek położył się późno? Ano po temu, że zachciało mu się o dziwacznej godzinie wyszywać myszę z RR, a właściwie nie myszę lecz chmurkę, pod którą będzie owa mysz pływała (słoneczko już jest). I jeszcze po temu, że w międzyczasie zachciało się człowiekowi oglądać TV :-).

Dwójka w cyklu Kocham Kino wyemitowała film pt. Farenheit 451 z 1966r. Jest to adaptacja powieści Raya Bradbury'ego o tym samym tytule.

Opis zaczerpnięty z Wikipedii:

"Akcja filmu ma miejsce w przyszłości, w której słowo pisane zostało uznane za zakazane. W świecie przyszłości czytanie książek zostało zakazane, gdyż odciąga ludzi od oglądania telewizji i brania udziału w zorganizowanych seansach. Posiadanie i czytanie książek stanowi poważne przestępstwo. Do odnajdywania ukrytych książek wyznaczona jest straż pożarna, której zadaniem nie jest już gaszenie pożarów (większość domów zbudowanych jest z materiałów niepalnych), lecz palenie książek. Tytuł filmu nawiązuje właśnie do temperatury, w której zaczyna palić się papier. Główny bohater filmu, strażak Guy Montag, pod wpływem przypadkowo napotkanej dziewczyny Klarysy zaczyna zastanawiać się nad sensem tego, co robi. Gromadzi i czyta konfiskowane w swej pracy książki, co w konsekwencji prowadzi do denuncjacji przez własną żonę, której życiem kieruje telewizyjny serial Rodzina. Udaje mu się uciec. Rozbudzone wątpliwości sprawiają, że ostatecznie trafia w środowisko osób, które poświęciły życie ratowaniu resztek kultury, poprzez przechowywanie w swej pamięci dokładnej treści książek."

Jako, że jednym z zawodów, który uprawiam jest zawód bibliotekarza, film pochłonął mnie bez reszty. Dłubałm chmurkę i oglądałam, a serce bolało..bo jak można niszczyć książki! Film daje wiele do myślenia. Niestety w dobie  komputerów, Internetu powoli zbliżamy się do obrazu nakreślonego w filmie - coraz mniej sięgamy po książki. Można i trzeba się nad tym zastanowić.

Filmweb.pl podaje informację, że na 2012 rok planowana jest premiera nowej wersji filmu.

03:51, misia31 , Film
Link Komentarze (2) »
środa, 12 sierpnia 2009

Oto co nam między innymi proponuje firma Heritage:

Viennese Waltz

American SmoothArgentine Tango

 


Paso Doble


Podobają mi się. Są pięknie cienowanie, mają barwną kolorystykę i lekkość.

Inne nowości można poogladać tutaj:
http://www.hcrafts.com/new.html

niedziela, 09 sierpnia 2009

Uroczy kociak!

JellyMuffin.com - The place for profile layouts, flash generators, glitter graphics, backgrounds and codes

17:23, misia31
Link Komentarze (1) »

Czasami lubię pójść do kina na bajkę (film animowany) dla dzieci. Tak, tak dorośli też lubią oglądać bajki dla dzieci. Zresztą jak się już na coś pójdzie, to widać ile dzieci jest w kine, a ilu dorosłych ;-).

Jednym z takich filmów była Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów obejrzana w 3D. Niektórzy powiedzą, że to "odgrzewane kotlety". Może i tak, ale czego się spodziewać, gdy idzie się na kolejną część danego filmu? Jeśli tak do tego podejdziemy, to chyba szkoda wydawać pieniądze na kolejne części jakiegokolwiek filmu. Obejrzałam film z przyjemnością. Mnie się podbał :-). Lekki, zabawny, miałam poczucie dobrze spędzonego czasu. Wyszłam z kina z brzuchem bolącym od śmiechu.

Innym filmem ostatnio reklamowanym z gatunku dla dzieci jest Prawdziwa historia Kota w Butach. Powiem krótko trochę szkoda i czasu i pieniędzy. Film przereklamowany. Przed emisją były konkursy dla dzieci. Osoba je prowadząca nie była do tego przygotowana. Wszystkim dzieciom dawała do wyboru opowiedzenie o filmie dla dzieci oststnio oglądanym w kinie, zaśpiewanie piosenki lub recytację wierszyka. Do konkursu zglosiło się nie 10 a 11 dzieci. Poza tym, niektóre dzieci nie chciały wykonać polecenia konkursowego, a chciały dostać nagrodę ;-). I zonk, co tu zrobić? Ostatecznie dziewczyna sobie jakoś poradziła, ale dużo ją to kosztowało. Widać było, że na codzień nie prowadzi tego typu zajęć.

17:02, misia31 , Film
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 50
| < Grudzień 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
01.Projekty i zabawy:
02.Blogi robótkowe:
03.Kursy:
04.Przybornik:
05.Free pattern:
06.Robótki:
07.Zakupy:
08.Kuchnia:
09.Firmy:
10.Inne:
11.Zielono mi
12.Szablony:

Szablon stworzyła Katemac.

Autorem zdjęcia jest r♥ceyt♥y: Scarlet berriment for Scarlet Sunday

Zmian graficznych dokonała Abulinka.free counters