Blog o mnie, o tym co mnie pasjonuje...
niedziela, 09 sierpnia 2009

Wczoraj wybraliśmy się na film G.I.Joe: Czas Kobry. Różne są o nim opinie. Jednym się podoba, innym nie. Z pewnością film nie należy do filmów kina ambitnego. Warto go jednak zobaczyć ze względu na tzw. "gadżeciarstwo", którego jest tutaj dużo. Osobiście dobrze się przy nim bawiłam. Uprzedzam jednak, wcześniej należy jak to określił mój małżonek "wyłączyć mózg" ;-)

O filmie:

Elitarna jednostka wojskowa znana jako G.I. JOE przemierza góry Azji Środkowej, pustynie Egiptu, zatłoczone ulice Paryża, a nawet lodową pokrywę Bieguna Północnego, aby unieszkodliwić podstępnego handlarza bronią DESTRO, stawić czoła rosnącemu zagrożeniu ze strony tajemniczej organizacji KOBRA i powstrzymać ją od pogrążenia świata w chaosie. Wykonując swoje zadanie, G.I. JOE posługują się technologiami szpiegowskimi i sprzętem wojskowym najnowszej generacji.

- opis dystrybutora kino

O filmie i jego twórcy Stephen Sommersie pisze Robert Ziębiński w dziale Kultura Newsweeka w artykule "G.I. Joe: Czas Kobry", czyli Stephen Sommers w swoim żywiole".

12:51, misia31 , Film
Link Dodaj komentarz »
sobota, 08 sierpnia 2009

Nadrabiam zaległości w zabawie RR. Jakiś czas temu wyszyłam myszkę przypadającą w kalendarzu N. Modeski na miesiąc maj. Już powędrowała do Bebezet :-). Mam jeszcze jedną. Już niedługo wezmę się za nią. Na razie wyciągnęłam swoje szpargały robótkowe i zaczęłam tworzyć upominki PIF-owe. Już nie mogę doczekać się swojego upominku pifowego ;-).

mysz haft round robin

12:55, misia31 , Haft
Link Komentarze (2) »
wtorek, 04 sierpnia 2009

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z mojego pobytu na Maderze. To tylko wybrane spośród wielu. Mam nadzieję, że miło spędzicie przy nich czas.

Tak daleko polecieliśmy:

 

Mieszkaliśmy w Hotelu Vila Gale w Santa Cruz. Zadbany,czysty, ładny - mogę go z czystym sumieniem polecić.

 

Santa Cruz:

madera

 

Stolica wyspy Funchal:

Madera

 

W miejscowości Camacha można było zobaczyć w jaki sposób prząśniczka przędnie niteczki :-)

madera nitki

 

Wybaczcie, jakoś nie mam weny do pisania i dlatego zapraszam do oglądania:

 

piątek, 17 lipca 2009

Tak już jestem. Wylot na Maderę był cudowny. Wyspa piękna, zielona, ale o tym napiszę innym razem. Musimy teraz uporać się ze stosem zdjęć na laptopie, obrobić je i wybrać te najciekawsze, a następnie ubrać to w tekst :-).

Takie wyjazdy sprzyjają robieniu rzeczy, na które w ciągu roku szkolnego nie zawsze jest czas. Leżenie na leżakach było by nudne, gdyby nie książki.

Typowo "babska" książka na wakacje, to "Zakazana żona" Verny Wermuth.

ksiazka

Niewiarygodna, ale prawdziwa historia dramatycznych losów pewnej miłości, którą do tej pory okrywało milczenie.
W swojej pasjonującej książce Autorka przedstawia losy miłości do arabskiego szejka, który przez lata zataja swoje pochodzenie. Pokazuje problemy wynikające z różnic kulturowych, z wszechwładzy islamskich praw i tradycji oraz bezwzględnego podporządkowania władzy rodziny. Pewnego dnia Verena widzi już tylko jedno wyjście: bez uprzedzenia zrywa kontakt z ukochanym i znika bez śladu. Nie spotkają się już nigdy więcej.
Tak sądzi. Ale los chce inaczej...

Źródło:http://www.lideria.pl/Zakazana-zona-Verena-Wermuth/sklep/opis?nr=180048#o

Kolejna książkę,którą przeczytałam,to "Nowa Mary" De Angelis Camille.

ksiazka

Oryginalna powieść obyczajowa, utrzymana w  gotyckiej atmosferze. Lucy, naukowiec-genetyk, nie mogąc mieć dziecka, decyduje się sklonować... własną babkę. W ten sposób na świat przychodzi Mary, dziewczyna obdarzona świadomością dwudziestoletniej babki Lucy. Ze zdziwieniem przygląda się starej rodowej rezydencji, odziedziczonej przez swą wnuczkę, wypełnionej pamiątkami z jeszcze nie przeżytego przez siebie życia... Fascynujące, owiane tajemniczością, połączenie powieści psychologicznej z fantastyką.

Źródło: http://www.petlaczasu.pl/nowa-mary/b05033367

I jeszcze jedna autorstwa Carlos Ruiz Zafona "Gra Anioła"

ksiazka

O samej książce i autorze informacje znajdziecie na stronie:http://www.graaniola.pl/

Wszystkie polecam. Teraz w czytaniu mam książkę Kathleen DeMarco pt."Nie jesteś mi potrzebna"

ksiazka

Josie, młoda absolwentka prawa, postanawia przenieść się do Hollywood i rozpocząć karierę producenta filmowego. Pomaga jej w tym bogaty i bezgranicznie zapatrzony w nią ojciec. Josie po trupach dąży do celu, kłamiąc oraz ignorując męża i przyjaciół.

Carla wegetuje w Nowym Jorku. Mimo licznych tytułów naukowych straciła pracę i nie ma z czego żyć. Niespodziewanie bogata ciotka zaprasza ją do Hollywood.

Tu, w agencji filmowej, Carla i Josie spotykają się i zaczynają rywalizować ze sobą w pogoni za sukcesem. Czy Carla wyzbędzie się kompleksów? Czy Josie, opancerzona, arogancka i skoncentrowana na sobie zmieni się i zacznie dostrzegać innych. Do czego doprowadzi ta konfrontacja?

Żródło:http://www.lideria.pl/Nie-jestes-mi-potrzebna-Kathleen-DeMarco/sklep/opis?nr=65820#o

 

Miałam, też ze soba robótkę, ale jakoś nie szło wyszywać,gdy słońce grzało gorącymi promieniami ;-).

PS. Mój mąż przeczytał jeszcze "Poczwarkę" Doroty Terakowskej i też ją poleca.

środa, 24 czerwca 2009

I przyszły oczekiwane wakacje. Trzeba się nimi cieszyć, póki są. Wprawdzie jeszcze czasami pojawiam się w szkole, ale już nie tak często. Trzeba podopinać sprawy na ostatni guzik, tak by spokojnie urlopować. A w tym roku poniesie nas daleko, oj daleko. Korci mnie, żeby zdradzić co to będzie za miejsce, ale na razie zachowam to w tajemnicy.

Pozdrawiam wakacyjnie :-)


glitter-graphics.com

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 50
| < Grudzień 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
01.Projekty i zabawy:
02.Blogi robótkowe:
03.Kursy:
04.Przybornik:
05.Free pattern:
06.Robótki:
07.Zakupy:
08.Kuchnia:
09.Firmy:
10.Inne:
11.Zielono mi
12.Szablony:

Szablon stworzyła Katemac.

Autorem zdjęcia jest r♥ceyt♥y: Scarlet berriment for Scarlet Sunday

Zmian graficznych dokonała Abulinka.free counters