Blog o mnie, o tym co mnie pasjonuje...
niedziela, 03 maja 2009
film

Dwie przyjaciółki, Vicky i Christina , podczas słonecznych wakacji w Barcelonie zakochują się w tym samym malarzu. Są całkowicie nieświadome, że częścią ich przygody będzie nie tylko przystojny artysta, ale również jego zwariowana była żona.....więcej opisu. Co się dalej wydarzy? Jeśli chcecie się dowiedzieć obejrzyjcie film :-). Film widziałam i podobał mi się, choć nie wszystkie filmy Woodego Allena toleruję.

12:59, misia31 , Film
Link Komentarze (1) »
niedziela, 26 kwietnia 2009

Poszłam za ciosem i po myszach marcowych wyszyłam myszkę ogrodniczkę :-). Barwne,żywe kolory chłonęłam w czasie pracy nad mysią. Mimo tego,ze jest tu trochę backstitchy, to jednak szybko udało mi sie ją ukończyć.Teraz będzie mogła pojechać dalej do Bebezet :-)

mysza kalendarz haft

22:36, misia31 , Haft
Link Komentarze (9) »
sobota, 18 kwietnia 2009

Skończyłam wyszywać marcowe myszki, co mnie bardzo cieszy. Tak się prezentują:

haft

Bardzo sympatycznie sie je wyszywało, choć nie myślałam,że zajmie mi to kilka wieczorów. Udało się je ukończyć dzięki dopingowi  bliskiej osoby :-). Myszki są takie urocze :-)! Sam hafcik bardzo mi sie podoba,jedną tylko rzecz bym w nim zmieniła - żółty kolor w obłoczku. Jakos mi on tutaj nie pasuje...Zaliczyłam też małą wpadkę, a jakże mogło by być inaczej ;-). Mam nadzieję, że Niesia mnie za to nie zlinczuje....

W trakcie wyszywania myszy przesunęły mi sie o jeden rzadek do dołu, ale sprawdzałam i nie powinno to zakółcić wyszywania myszy czerwcowej. Stwierdziłam, że nie ma co wypruwać haftu, bo szkoda psuć i haft i materiał. Jakby nie było,po kazdym wypruwaniu pozostają ślady. A tak poza tym,to same obejrzcie i oceńcie moją pracę :-)

23:11, misia31 , Haft
Link Komentarze (1) »
piątek, 17 kwietnia 2009

I kolejna książka, którą polecam:

Michael Bockler  "Kto chciałby umrzeć w Toskanii?"

ksiazka

Maks, kardiochirurg z Monachium, zmęczony po latach pełnej napięcia pracy, postanawia porzucić praktykę i osiąść w urokliwym i spokojnym miejscu. „A jakiż region nadawałby się do tego bardziej niż Toskania? Kraina cyprysów i pinii, pagórków owianych obłokiem mgły, starych winnic i gajów oliwnych. Takie miasta jak Florencja, Piza, Siena, Lukka z ich zastygłą w kamieniu historią. Kolebka renesansu w sercu Włoch. Pokusy toskańskiej kuchni. Nostalgiczna uroda i spokój. Krótko mówiąc, cała gama rozkoszy kulinarnych i kulturalnych, od bruschetty i brunello po Brunelleschiego i Boccaccia. Do tego własny domek z widokiem na dalekie morze. Czegóż pragnąć więcej? Można zatopić się w rozkoszy zmysłów i odnaleźć utraconą wewnętrzną równowagę... Nieoczekiwanie pojawia się nawet miłość”. Ktoś jednak próbuje zakłócić idyllę Maksa. Tajemnicze i złowrogie zdarzenia sprawiają, że zaczyna on obawiać się o swoje życie i zwraca się o pomoc do swego przyjaciela, detektywa z Frankfurtu. Czy Filipowi Mahlo uda się rozwiązać zagadkę?

Więcej informacji znajdziecie tu: Wydawnictwo Książkowe Twój Styl 

Od siebie dodam, że książka jest też pewnego rodzaju przewodnikiem po Włoszech. Można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o tym kraju :-)

środa, 15 kwietnia 2009

A tak! Zajrzałam sobie ni z tego ni z owego na statystyki bloxa. I przeżyłam szok! Nawet nie wiem kiedy, moja strona uplasowała sie na 8 miejscu w kategorii Hobby?! :)) Musiałam to uwiecznić i zrobić Print Screena:

Od początku powstania bloga do teraz zarejestrowano 88775 odwiedzin na mojej stronie,co mnie oczywiście bardzo cieszy i mobilizuje, by w dalszym ciągu pisać i pokazywać różne rzeczy.I jak tu całkowicie przenieść się z bloxa?:-)

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 50
| < Grudzień 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
01.Projekty i zabawy:
02.Blogi robótkowe:
03.Kursy:
04.Przybornik:
05.Free pattern:
06.Robótki:
07.Zakupy:
08.Kuchnia:
09.Firmy:
10.Inne:
11.Zielono mi
12.Szablony:

Szablon stworzyła Katemac.

Autorem zdjęcia jest r♥ceyt♥y: Scarlet berriment for Scarlet Sunday

Zmian graficznych dokonała Abulinka.free counters