Blog o mnie, o tym co mnie pasjonuje...

Książka

piątek, 17 lipca 2009

Tak już jestem. Wylot na Maderę był cudowny. Wyspa piękna, zielona, ale o tym napiszę innym razem. Musimy teraz uporać się ze stosem zdjęć na laptopie, obrobić je i wybrać te najciekawsze, a następnie ubrać to w tekst :-).

Takie wyjazdy sprzyjają robieniu rzeczy, na które w ciągu roku szkolnego nie zawsze jest czas. Leżenie na leżakach było by nudne, gdyby nie książki.

Typowo "babska" książka na wakacje, to "Zakazana żona" Verny Wermuth.

ksiazka

Niewiarygodna, ale prawdziwa historia dramatycznych losów pewnej miłości, którą do tej pory okrywało milczenie.
W swojej pasjonującej książce Autorka przedstawia losy miłości do arabskiego szejka, który przez lata zataja swoje pochodzenie. Pokazuje problemy wynikające z różnic kulturowych, z wszechwładzy islamskich praw i tradycji oraz bezwzględnego podporządkowania władzy rodziny. Pewnego dnia Verena widzi już tylko jedno wyjście: bez uprzedzenia zrywa kontakt z ukochanym i znika bez śladu. Nie spotkają się już nigdy więcej.
Tak sądzi. Ale los chce inaczej...

Źródło:http://www.lideria.pl/Zakazana-zona-Verena-Wermuth/sklep/opis?nr=180048#o

Kolejna książkę,którą przeczytałam,to "Nowa Mary" De Angelis Camille.

ksiazka

Oryginalna powieść obyczajowa, utrzymana w  gotyckiej atmosferze. Lucy, naukowiec-genetyk, nie mogąc mieć dziecka, decyduje się sklonować... własną babkę. W ten sposób na świat przychodzi Mary, dziewczyna obdarzona świadomością dwudziestoletniej babki Lucy. Ze zdziwieniem przygląda się starej rodowej rezydencji, odziedziczonej przez swą wnuczkę, wypełnionej pamiątkami z jeszcze nie przeżytego przez siebie życia... Fascynujące, owiane tajemniczością, połączenie powieści psychologicznej z fantastyką.

Źródło: http://www.petlaczasu.pl/nowa-mary/b05033367

I jeszcze jedna autorstwa Carlos Ruiz Zafona "Gra Anioła"

ksiazka

O samej książce i autorze informacje znajdziecie na stronie:http://www.graaniola.pl/

Wszystkie polecam. Teraz w czytaniu mam książkę Kathleen DeMarco pt."Nie jesteś mi potrzebna"

ksiazka

Josie, młoda absolwentka prawa, postanawia przenieść się do Hollywood i rozpocząć karierę producenta filmowego. Pomaga jej w tym bogaty i bezgranicznie zapatrzony w nią ojciec. Josie po trupach dąży do celu, kłamiąc oraz ignorując męża i przyjaciół.

Carla wegetuje w Nowym Jorku. Mimo licznych tytułów naukowych straciła pracę i nie ma z czego żyć. Niespodziewanie bogata ciotka zaprasza ją do Hollywood.

Tu, w agencji filmowej, Carla i Josie spotykają się i zaczynają rywalizować ze sobą w pogoni za sukcesem. Czy Carla wyzbędzie się kompleksów? Czy Josie, opancerzona, arogancka i skoncentrowana na sobie zmieni się i zacznie dostrzegać innych. Do czego doprowadzi ta konfrontacja?

Żródło:http://www.lideria.pl/Nie-jestes-mi-potrzebna-Kathleen-DeMarco/sklep/opis?nr=65820#o

 

Miałam, też ze soba robótkę, ale jakoś nie szło wyszywać,gdy słońce grzało gorącymi promieniami ;-).

PS. Mój mąż przeczytał jeszcze "Poczwarkę" Doroty Terakowskej i też ją poleca.

piątek, 17 kwietnia 2009

I kolejna książka, którą polecam:

Michael Bockler  "Kto chciałby umrzeć w Toskanii?"

ksiazka

Maks, kardiochirurg z Monachium, zmęczony po latach pełnej napięcia pracy, postanawia porzucić praktykę i osiąść w urokliwym i spokojnym miejscu. „A jakiż region nadawałby się do tego bardziej niż Toskania? Kraina cyprysów i pinii, pagórków owianych obłokiem mgły, starych winnic i gajów oliwnych. Takie miasta jak Florencja, Piza, Siena, Lukka z ich zastygłą w kamieniu historią. Kolebka renesansu w sercu Włoch. Pokusy toskańskiej kuchni. Nostalgiczna uroda i spokój. Krótko mówiąc, cała gama rozkoszy kulinarnych i kulturalnych, od bruschetty i brunello po Brunelleschiego i Boccaccia. Do tego własny domek z widokiem na dalekie morze. Czegóż pragnąć więcej? Można zatopić się w rozkoszy zmysłów i odnaleźć utraconą wewnętrzną równowagę... Nieoczekiwanie pojawia się nawet miłość”. Ktoś jednak próbuje zakłócić idyllę Maksa. Tajemnicze i złowrogie zdarzenia sprawiają, że zaczyna on obawiać się o swoje życie i zwraca się o pomoc do swego przyjaciela, detektywa z Frankfurtu. Czy Filipowi Mahlo uda się rozwiązać zagadkę?

Więcej informacji znajdziecie tu: Wydawnictwo Książkowe Twój Styl 

Od siebie dodam, że książka jest też pewnego rodzaju przewodnikiem po Włoszech. Można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o tym kraju :-)

czwartek, 09 kwietnia 2009

Coś u mnie oststnio książkowo :-). Dzisiaj chciałabym polecić wam książkę Laurenta Graffa pt.,,Szczęśliwe dni". Książka uchoronowana została nagrodą Millepages.


Który człowiek w wieku osiemnastu lat wykupuje dla siebie miejsce na cmentarzu, a ukończywszy lat trzydzieści pięć, postanawia spędzić resztę swojego życia w domu starców?  Jeśli chcecie się dowiedzieć coś więcej o tym człoweku przeczytajcie książkę. Więcej opisu znajdziecie TUTAJ

 

wtorek, 07 kwietnia 2009

Mam za soba lekturę ksiązki Szymona Hołowni ,,Ludzie na walizkach" 

 
Więcej o ksiażce i kilka recenzji mozecie znaleźć TUTAJ
Zachęcam do przeczytania tej wartościowej pozycji, a czas napewno nie będzie stracony!

środa, 01 kwietnia 2009

,,Wolałbym żyć" - taki właśnie tytuł nosi książka Thierry Cohen, którą chciałabym Wam polecić. Naprawdę warto po nią sięgnąć.

8 maja 2001, w swoje dwudzieste urodziny, Jeremiasz, odrzucony przez ukochaną Wiktorię, oskarża Boga o nieczułość i usiłuje popełnić samobójstwo. Gdy się budzi, Wiktoria trzyma go za rękę jako jego szczęśliwa żona. Na kalendarzu dostrzega datę: 8 maja 2002. Co się z nim działo przez rok? Jest martwy? Oszalał? Ale to dopiero początek niesamowitej historii człowieka, który w kilka dni przeżywa kilkadziesiąt lat swego życia, przyglądając się z przerażeniem, ile wyrządził zła...
Piękna i mądra historia o tym, że nie wolno przeciwstawiać się Bogu. Książka, która każe się zastanowić, czy wystarczająco dużo robimy dla swoich bliskich i co po nas pozostanie.

Opis zaczerpnęłam ze strony Świat Książki

 
1 , 2
| < Grudzień 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
01.Projekty i zabawy:
02.Blogi robótkowe:
03.Kursy:
04.Przybornik:
05.Free pattern:
06.Robótki:
07.Zakupy:
08.Kuchnia:
09.Firmy:
10.Inne:
11.Zielono mi
12.Szablony:

Szablon stworzyła Katemac.

Autorem zdjęcia jest r♥ceyt♥y: Scarlet berriment for Scarlet Sunday

Zmian graficznych dokonała Abulinka.free counters