Blog o mnie, o tym co mnie pasjonuje...

Film

czwartek, 13 sierpnia 2009

Jak się człowiek za późno położy spać, to potem nie może zasnąć. Przekręcałam się z boku na bok, męka okrutna. A czemu człowiek położył się późno? Ano po temu, że zachciało mu się o dziwacznej godzinie wyszywać myszę z RR, a właściwie nie myszę lecz chmurkę, pod którą będzie owa mysz pływała (słoneczko już jest). I jeszcze po temu, że w międzyczasie zachciało się człowiekowi oglądać TV :-).

Dwójka w cyklu Kocham Kino wyemitowała film pt. Farenheit 451 z 1966r. Jest to adaptacja powieści Raya Bradbury'ego o tym samym tytule.

Opis zaczerpnięty z Wikipedii:

"Akcja filmu ma miejsce w przyszłości, w której słowo pisane zostało uznane za zakazane. W świecie przyszłości czytanie książek zostało zakazane, gdyż odciąga ludzi od oglądania telewizji i brania udziału w zorganizowanych seansach. Posiadanie i czytanie książek stanowi poważne przestępstwo. Do odnajdywania ukrytych książek wyznaczona jest straż pożarna, której zadaniem nie jest już gaszenie pożarów (większość domów zbudowanych jest z materiałów niepalnych), lecz palenie książek. Tytuł filmu nawiązuje właśnie do temperatury, w której zaczyna palić się papier. Główny bohater filmu, strażak Guy Montag, pod wpływem przypadkowo napotkanej dziewczyny Klarysy zaczyna zastanawiać się nad sensem tego, co robi. Gromadzi i czyta konfiskowane w swej pracy książki, co w konsekwencji prowadzi do denuncjacji przez własną żonę, której życiem kieruje telewizyjny serial Rodzina. Udaje mu się uciec. Rozbudzone wątpliwości sprawiają, że ostatecznie trafia w środowisko osób, które poświęciły życie ratowaniu resztek kultury, poprzez przechowywanie w swej pamięci dokładnej treści książek."

Jako, że jednym z zawodów, który uprawiam jest zawód bibliotekarza, film pochłonął mnie bez reszty. Dłubałm chmurkę i oglądałam, a serce bolało..bo jak można niszczyć książki! Film daje wiele do myślenia. Niestety w dobie  komputerów, Internetu powoli zbliżamy się do obrazu nakreślonego w filmie - coraz mniej sięgamy po książki. Można i trzeba się nad tym zastanowić.

Filmweb.pl podaje informację, że na 2012 rok planowana jest premiera nowej wersji filmu.

03:51, misia31 , Film
Link Komentarze (2) »
niedziela, 09 sierpnia 2009

Czasami lubię pójść do kina na bajkę (film animowany) dla dzieci. Tak, tak dorośli też lubią oglądać bajki dla dzieci. Zresztą jak się już na coś pójdzie, to widać ile dzieci jest w kine, a ilu dorosłych ;-).

Jednym z takich filmów była Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów obejrzana w 3D. Niektórzy powiedzą, że to "odgrzewane kotlety". Może i tak, ale czego się spodziewać, gdy idzie się na kolejną część danego filmu? Jeśli tak do tego podejdziemy, to chyba szkoda wydawać pieniądze na kolejne części jakiegokolwiek filmu. Obejrzałam film z przyjemnością. Mnie się podbał :-). Lekki, zabawny, miałam poczucie dobrze spędzonego czasu. Wyszłam z kina z brzuchem bolącym od śmiechu.

Innym filmem ostatnio reklamowanym z gatunku dla dzieci jest Prawdziwa historia Kota w Butach. Powiem krótko trochę szkoda i czasu i pieniędzy. Film przereklamowany. Przed emisją były konkursy dla dzieci. Osoba je prowadząca nie była do tego przygotowana. Wszystkim dzieciom dawała do wyboru opowiedzenie o filmie dla dzieci oststnio oglądanym w kinie, zaśpiewanie piosenki lub recytację wierszyka. Do konkursu zglosiło się nie 10 a 11 dzieci. Poza tym, niektóre dzieci nie chciały wykonać polecenia konkursowego, a chciały dostać nagrodę ;-). I zonk, co tu zrobić? Ostatecznie dziewczyna sobie jakoś poradziła, ale dużo ją to kosztowało. Widać było, że na codzień nie prowadzi tego typu zajęć.

17:02, misia31 , Film
Link Komentarze (1) »

Wczoraj wybraliśmy się na film G.I.Joe: Czas Kobry. Różne są o nim opinie. Jednym się podoba, innym nie. Z pewnością film nie należy do filmów kina ambitnego. Warto go jednak zobaczyć ze względu na tzw. "gadżeciarstwo", którego jest tutaj dużo. Osobiście dobrze się przy nim bawiłam. Uprzedzam jednak, wcześniej należy jak to określił mój małżonek "wyłączyć mózg" ;-)

O filmie:

Elitarna jednostka wojskowa znana jako G.I. JOE przemierza góry Azji Środkowej, pustynie Egiptu, zatłoczone ulice Paryża, a nawet lodową pokrywę Bieguna Północnego, aby unieszkodliwić podstępnego handlarza bronią DESTRO, stawić czoła rosnącemu zagrożeniu ze strony tajemniczej organizacji KOBRA i powstrzymać ją od pogrążenia świata w chaosie. Wykonując swoje zadanie, G.I. JOE posługują się technologiami szpiegowskimi i sprzętem wojskowym najnowszej generacji.

- opis dystrybutora kino

O filmie i jego twórcy Stephen Sommersie pisze Robert Ziębiński w dziale Kultura Newsweeka w artykule "G.I. Joe: Czas Kobry", czyli Stephen Sommers w swoim żywiole".

12:51, misia31 , Film
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 22 czerwca 2009

Kolejny film z dużego ekranu,to Anioły i Demony na podstawie powieści Dana Browna z Tomem Hanksem w roli głównej.
Zwiastun:

Różnie ten film jest odbierany,mnie się podobał.

Recenzja ze Stopklatki.

 

08:50, misia31 , Film
Link Komentarze (3) »
niedziela, 21 czerwca 2009

Pierwszy film,który ostatnio widziałam to Hańba z Johnem Malkovichem na podstawie powieści J.M.Coetzee. Film zapadł mi w pamięci, dając wiele do myślenia.

Trailer filmu:

Więcej o samym filmie można znaleźć na oficjalnej stronie filmu TU.

Drugi film to Terminator Salvation.


Akcja filmu osadzona jest w post-apokaliptycznym 2018 roku. John Connor to człowiek, którego przeznaczeniem jest prowadzić opór przeciwko Skynet i armii Terminatorów. Ale przyszłość, w którą Connor od początku wierzył, zostaje częściowo zmieniona na skutek pojawienia się Marcusa Wrighta, obcego, którego ostatnim wspomnieniem jest pobyt w celi śmierci. Connor musi teraz zdecydować czy Marcus został przysłany z przyszłość, czy jest zbiegiem z przeszłości. Kiedy Skynet przygotowuje ostateczny atak, Connor i Marcus rozpoczynają odyseję, która zabiera ich do serca operacji Skynet, gdzie odkrywają straszną tajemnicę związaną z możliwością unicestwienia rasy ludzkiej.

Tekst:ARS.

Trailer filmu:

http://www.youtube.com/watch?v=pcg5t0mT8V4

Nie będę więcej pisała o filmie.Jeśli lubicie tego typu kino,to powinno Wam się podobać...

Trzeci film to Star Trek. Fani Star Treka z pewnością go nie opuszczą.

Trailer:

Film "Star Trek" to opowieść o początkach największej przygody wszech czasów, to niezwykła historia podróży młodej załogi na pokładzie statku kosmicznego U.S.S. Enterprise. W czasie tej wyprawy wypełnionej akcją, humorem, ale też i walką z czającym się w kosmosie niebezpieczeństwem, młodzi rekruci muszą znaleźć sposób na powstrzymanie zagrażającego ludzkości zła.
Losy galaktyki znajdują się w rękach Jamesa Kirka (Chris Pine), wiecznie spragnionego przygód chłopaka z Iowa, oraz Spocka (Zachary Quinto), którego wychowało społeczeństwo odrzucające wszelkie emocje. Żywioł i rozum. Instynkt i rozsądek. To niezwykłe partnerstwo będzie jedyną siłą, która ocali załogę przed niewyobrażalnym niebezpieczeństwem i pozwoli dotrzeć tam, gdzie nikt inny nie miał odwagi.
Film "Star Trek" wyreżyserował J.J. Abrams ("Zagubieni", "Mission: Impossible III") któremu udało się dobrze znaną startrekową konwencję zmienić w nowoczesne, widowiskowe kino akcji.

Tekst: Multikino.

Trzeba przyznać, że ostatnimi czasy polubiłam kino :-)

12:40, misia31 , Film
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2
| < Grudzień 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
01.Projekty i zabawy:
02.Blogi robótkowe:
03.Kursy:
04.Przybornik:
05.Free pattern:
06.Robótki:
07.Zakupy:
08.Kuchnia:
09.Firmy:
10.Inne:
11.Zielono mi
12.Szablony:

Szablon stworzyła Katemac.

Autorem zdjęcia jest r♥ceyt♥y: Scarlet berriment for Scarlet Sunday

Zmian graficznych dokonała Abulinka.free counters